Із України в BI Norwegian Business School

Ім‘я: Ірина Адаманова

Місто: Україна, Київ

Програма: MSc in Business, Major in Strategy

Бакалаврат: Економічна теорія, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Ім‘я: Тарас Поліщук

Місто: Україна, Київська область, м. Боярка

Програма: MSc in Business, Major in Strategy

Бакалаврат: Економічна теорія, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Ім‘я: Христина Плоскіна

Місто: Україна, Київ

Програма: MSc in Finance

Бакалаврат: Фінанси, банківська справа та страхування, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Трошки про мотивацію. Вибір Норвезької бізнес школи для здобуття ступеня магістра був свого роду поєднанням можливостей та бажань. По-перше, варто зазначити, що Києво-Могилянська академія є партнерським університетом з Норвезькою Бізнес Школою, що надає можливість подавати документи без сертифікату GMAT. По-друге, ВІ є рейтинговим університетом з провідним викладацьким складом та широкою співпрацею з бізнесом та партнерськими університетами. Конкретно в нашому випадку, нас зацікавила можливість навчання на програмі “Бізнес зі спеціалізацією в стратегії”, що стає логічним продовженням бакалаврської програми і можливістю знайти працевлаштування в сфері консалтингу, яке для нас є бажаним 🙂

Вибір ВІ не був спонтанним. Кожного року до Могилянки приїжджають представники Норвезької Бізнес Школи з презентацією програм та стипендій. На цьому заході можна дізнатись всю інформацію стосовно дедлайнів, вимог до подачі та, безпосередньо, цікаві інсайти про життя в Норвегії. Надання першого пріоритету цьому університету доповнили позитивні відгуки випускників ВІ, які також закінчили бакалаврат в КМА. 

Так, Христина, студентка ВІ другого року, зауважила, що Норвегія – країна можливостей та чистого повітря. Тут високий рівень життя і своєрідна культура. Поїхавши під час бакалаврату за обміном в Берген на програму “Системна динаміка”, Христя дослідила для себе нордичну культуру і впевнилась, що Норвегія – нестандартний вибір, який може принести багато культурного досвіду, високий рівень освіти та нові, цікаві знайомства. Безпосередній інсайт від Христини – поїхати на семестр за обміном щоб впевнитись, що Норвегія – твоя країна. 

Навчальне середовище. ВІ є надзвичайно зручним місцем для навчання, групових проектів та просто відпочинку. Весь кампус вражає своєю сучасністю та спланованістю. В одному місці ви знайдете бібліотеку (яка займає два поверхи, містить багато окремих кімнат для групових робіт та обладнана достатньою кількістю комп’ютерів та іншого забезпечення), книжковий магазин (Academica), спортзал (Athletica), дві затишні кав’ярні (одна з яких Starbucks), та багато вільного простору для навчання та відпочинку. Окрім того, приємно дивує і саме розташування ВІ – знаходячись не в центрі Осло, ви все одно тут знайдете вдосталь магазинів, метро і автобусну зупинку прямо біля виходу та парк, де можна відпочити після пар. 

Викладачі університету є відкритими та готовими допомогти з порадами та рекомендаціями, що теж налаштовує на продуктивну роботу. 

Також сильною стороною університету є мультикультурне середовище. Звісно, залежно від програми, відсоткове співвідношення норвежців та міжнародних студентів варіює. У випадку Христі, на її програмі було приблизно 50% норвежців і 50% міжнародних студентів.

Не може не радувати і широкий спектр можливостей, які студент може використати на другому курсі свого навчання, а саме: подвійний диплом, стажування, вибіркові дисципліни. Так, Христя зараз навчається за обміном у Цюрихському університеті. 

Пропозиції майбутнім вступникам. Аби стати частиною Норвезької Бізнес Школи, потрібно сконцентруватися на двох головних речах: на вашому середньому балі та мотивації навчання в ВІ. Якщо з першим пунктом все більш-менш однозначно, то до мотивації слід підійти відповідально, і відповісти на це питання, в першу чергу, собі. Це допоможе написати щирий та переконливий лист. Додатковими рекомендаціями може бути пошук студентів ВІ через LinkedIn аби впевнитися, що ВІ – дійсно ваше місце.  Гарним додатком будуть додаткові тести IELTS, TOEFL, GMAT, GRE. Хоча для студентів КМА вони не є обов’язковими, за словами Христі, вони значно підвищать конкурентоспроможність вашої заявки. 

Stand Out. Go North. Бажаємо всім успіхів з подачею заявок на магістерську програмі в Норвезьку Бізнес Школу!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s